„Mám linux“ je spolehlivá věta, jak odpovídat na dotazy ohledně nových Windows i Mac OS X a vůbec na skoro všechno.
Věty typu „Pomůžeš mi s programem XYZ?“ přestanou být problém. Prostě ten program nemáš a basta. Neznáš jej, v životě si jej neviděl a vůbec tazateli táhni někam!
Protože pro ty nádstavce na procesor do USB nejsou ovladače 🙂 A abys dobře vybral, můžeš se dny a dny rejpat v recenzích. A až si ten kus železa koupíš, tak bude prostě fungovat. Tak to tu chodí, buď něco funguje hned nebo to nerozjedeš ani pomocí WooDoo rituálu.
Pro linux totiž nejsou hry! Ale jako náhrada se hodí bod 3 nebo 7 😉 … Ale abych se přiznal, malinko kecám. Máme tu Steam a i několik Ačkovejch her, ale pořád je to malinko 🙁
Na Linux je jich prostě hrozně moc malinko a ještě málo účinnejch, takže šance, že tvůj křemíkovej mazlík nějakýho chytí, je opravdu mizivá.
Všechny programy jsou v repozitářích a nainstaluješ si je pomocí klikátka – a těch pár, co není v oficiálním repozitáři, má vlastní repozitář. Kompilování každýho programu už moc nevedeme. Ale kdybys opravdu chtěl, vždycky tu bude Gentoo!
A s nastavováním si můžeš vyhrát daleko líp, než s kdejakou hrou! Věř mi!
Pro někoho denní chleba pro druhého odbočka od kompilování. Ať už píšeme stovky řádků, nebo jen napíšeme for file in *.png; do convert $file -rotate 90 rotated-$file;
done vždy to stojí za to! (Místo několikahodinového hledání programu, který to na windows za nás udělá.) BTW znáš commandlinefu?
Naprostá většina programovacích jazyků tu má nějaký IDE nebo aspoň kompilátor/překladač – budeš se tu cítit jako v programátorský bavlnce.
Protože co je lepšího pro vývoj? Nahodíš si kontejner a nebordelíš si vlastní systém prací a kdo někdy pracoval se sdílením souborů na vagrantu mi dá za pravdu, že je to pomalý jak Windows 98 na Pentiu 1.
PS: Jestli tě zajímá, jak si při vývoji nebordelit systém a chceš si zkusit Docker, tak to tu sleduj!